Vanhusneuvoston jäseniä ja sihteeri tutustumassa Kruunuvuorenrantaan syyskuussa 2020. Kuvaaja Mikko Ahola

VANHUSNEUVOSTON JÄSENET

Järjestöjen nimeämät edustajat 

Eläkeläiset ry,    Helsingin aluejärjestö: Olli Salin      salinol(a)outlook.com  p. 050 5991210

Helsingin kansallinen senioripiiri ry: Pirjo-Liisa Kangasniemi   pirrekangasniemi(a)gmail.com   puh. 050-559 3171

Svenska Pensionärsförbundet rf: Lena Lindberg     lena.lindberg(a)pp.inet.fi tel. 040-5797991

Pääkaupunkiseudun omaishoitajat ja läheiset ry: Marja Ruotsalainen marja.ruotsalainen(a)polli.fi  puh. 040-1684 328

Eläkkeensaajien Keskusliiton Helsingin piiri ry: Lahja Sjöblom  lala.sjoblom(a)gmail.com  puh. 050- 5874200

Helsingin Muistiyhdistys ry: Teija Mikkilä     teija.mikkila(a)alzhki.fi  puh. 040-5892776

Helsingin seudun Inkeri-seura ry:  Toivo Tupin     toivo.tupin(a)gmail.com  puh. 040- 5783894

Helsingin seurakuntayhtymä:  Ulla Lumijärvi     ulla.lumijarvi(a)evl.fi  puh. 050-38 00 998, 09-2340 2536

Kaupungin luottamushenkilöt

Kokoomus:  Laura Varjokari, puheenjohtaja      laura.varjokari(a)gmail.com  puh. 044-777 7332

Timo Auranen      auranen.timo(a)gmail.com  puh.041-5057668

Vasemmistoliitto: Mirja Arajärvi      mirja.arajarvi(a)welho.com   puh. 040-576 8733

SDP:  Veijo Lehto     veijo.j.lehto(a)gmail.com  puh. 0500-404223

Vihreät: Pirkko Telaranta     telaranta.pirkko(a)gmail.com  puh. 050-5002319

Kaupungin toimialojen ja keskushallinnon nimeämät pysyvät asiantuntijat

Sosiaali- ja terveystoimiala:  sairaala-, kuntoutus- ja hoivapalvelujen johtaja Seija Meripaasi  seija.meripaasi(a)hel.fi puh. 09 31052482

Kasvatuksen ja koulutuksen toimiala koulutuspäällikkö
Satu Luomajoki  satu.luomajoki(a)hel.fi  puh. 09-310 88656

Kaupunkiympäristön toimiala: projektinjohtaja Pirjo Tujula  pirjo.tujula(a)hel.fi  puh. 09-310 38410

Kulttuurin ja vapaa-ajan toimiala: kulttuurisuunnittelija Jenni Räsänen jenni.rasanen(a)hel.fi  puh. 09-31037842

Keskushallinto

Osallisuus- ja neuvontayksikön päällikkö Johanna Seppälä johanna.m.seppala(a)hel.fi  Puh. 040 334 5974

Alueosallisuuspäällikkö Titta Reunanen   titta.reunanen(a)hel.fi  puh. 040 5781428

Neuvontapäällikkö Anne Nissinen  anne.k.nissinen(a)hel.fi  puh. 040 3362228

Vuorovaikutuspäällikkö  Heli Rantanen heli.k.rantanen(a)hel.fi puh. 040 7156717

Vanhusneuvoston sihteeri

Suunnittelija Outi Paulig outi.paulig(a)hel.fi, vanhusneuvosto(a)hel.fi
puh. 09-31043580